+ Yorum Gönder
Dualar / Yakarışlar ile Kendi Dualarınız / Tavsiyeleriniz Forumundan İnşirah suresi.. Hakkında Kısa Bilgi.
 1. semnun
  Üye


  İnşirah suresi..


  İnşirah suresi.. Mumine.org
  Okunuşu:
  Elem neşrah leke sadrek; ve vâda’na anke vizrekelleziy enkada zahrek; ve refâ’na leke zikrek. Feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra. Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!..  Anlamı:
  Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi?.. Belini büken yükü üzerinden almadık mı?.. Nâmını yükseltmedik mi?.. Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır!.. Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş!..


  Bilgi:
  Maneviyâtta ilerlemek istiyenler, bu sûreyi her gün 70 defa okumayı ihmal etmesinler.

  Aldıkları yüksek seviyeli ilmi; karşılaştıkları yüksek müşahedeleri, değerli keşifleri hazmetmek istiyenler günde yetmiş defa bu sûreyi okumağa devam etsinler.

  İçi sıkılanlar, başı daralanlar, bunalımda olanlar selâmete çıkmak istiyorlarsa, günde yetmiş defa bu sûreyi okumağa devam etsinler.

  Her biri de görecek ki; bu sûreye devam, onları kesinlikle muradlarına erdirecektir.


 2. HANDAN
  Üye
  Reklam
  Allah razı olsun inş. Bol bol okumak lazım....

 3. panif
  Yeni Üye
  allah razı olsun senden sagol

 4. sevim
  Kıdemli Üye
  Allah razı olsun..................+ Yorum Gönder
fe inne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra,  fe inne meâl usri yusra...inne meâl usri yusra,  fe inne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra anlamı,  fe inne meâl usri yusra,  feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra,  feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra anlamı,  usri yusra ne demek
islami Siteler Forum Alev